Image
Македонска радио станица
петок, 15 декември, 2017

Новости

Хепи радио заедно со Skopje City Mall го прославија нивниот петти роденден
2 месеци ago

Хепи радио заедно со Skopje City Mall го прославија нивниот петти роденден

Заедно со Skopje City Mall од 5ти до 8ми октомври прославивме 5 години од нивното постоење, исполнети со многу радост, смеа и Хепи моменти заедно со нивните клиенти и нашите …
Read More

Балкан Топ 7
3 месеци ago

Балкан Топ 7

 1. Jurica Padjen i Aerodrom – Ja Te Jednostavno Volim
 2. Igor Gerzhina I Ivana Kindl – Olako
 3. Sasa Lozar – Tajno
 4. Natali Dizdar – Neces me zar ne
 5. Ivano – …
  Read More
Мак Топ 7
3 месеци ago

Мак Топ 7

 1. Суперхикс – Мојот Дом
 2. Маја Гроздановска Панчева – Време
 3. Викторија Лоба – Дојди
 4. Дина – Вреди ли
 5. Владо Јаневски – Последна Заблуда
 6. South Park – Најмил Мој
 7. Ристо Самарџиев …
  Read More
Светски Топ 7
3 месеци ago

Светски Топ 7

 1. CNCO feat. Little Mix – Reggaeton Lento
 2. Dua Lipa – New Rules
 3. Portugal The Man – Feel It Still
 4. Justin Bieber feat. BloodPop – Friends
 5. Avicii ft. Rita Ora …
  Read More
Eye Cue во Хепи радио
3 месеци ago

Eye Cue во Хепи радио

Eye Cue на гости во Хепи, го промовираа нивниот нов сингл “Колку добро те знам” од нивниот трети албум. Музиката и текстот се на Бојан Трајковски, а аранжманот на Бојан …
Read More

Хепи Радио директно од City Mall
3 месеци ago

Хепи Радио директно од City Mall

Хепи Радио секој петок од 18 до 21 часот и секоја сабота од 12 до 15 часот зрачи директно од Skopje City Mall. Студиото е поставено на приземје помеѓу Рамстор и …
Read More

И официјално Хепи радио стартуваше со работа
1 година ago

И официјално Хепи радио стартуваше со работа

На 21-ви септември (среда), во лаунџ-ресторанот на хотелот Елит Плаза, прес-конференција одржа Хепи радио, нова скопска радио-фреквенција.

Пред претставниците на седмата сила, менаџерскиот и водителскит тим на Хепи радио зборуваше …
Read More

© 2016 Македонска Радио Станица - Хепи Радио 107.4 MHz. Сите права задржани.

Top